pjripper.wz.cz - Quake III Arena, Quake 3, QuakeLive help

Hlavní > Novinky


pjr's QuakeLive config - competition settings

[pátek 20.8.2010 - komentáře (5)]

Trochu jsem vyladil a doladil moje nastavení hry QuakeLive. Po posledním updatu hry se změnily světla v mapách a bylo potřeba upravit r_mapoverbrightbits na nižší hodnotu. Teď je grafika luxusnější než kdykoliv předtím :-)

pjr config - screenshot

Download: pjr_quakelive_config.zip

Soubory rozbalte do adresáře QuakeLive/BaseQ3/. Configy se budou načítat samy při spuštění hry, nemusíte se tedy o načítání starat ručně přes konzoli. Soubor configů obsahuje jak nastavení hry tak vlastní nastavení HUDu.

Qake Live CTF movie - Flagaholics!

[neděle 16.5.2010 - komentáře (5)]

Vyšlo nové video, které za to jistě stojí zkouknout! Je to čisté CTF plné fragů a flagrunů. Ve videu také úřadují čeští hráči a to pjr (já :D) a legie :-) Oba z clanu HTF.

Na videjko se můžete podívat na streamu: http://www.own3d.tv/video/26517/flagaholics

Autor: titan
Hrají: titan, infy, betija, hazrd, jaz, ischju, raideniza, phoenix, iyam, gaz, legie, pjr, loki, marine, ark1

Quake Live New Alternative Browser

[sobota 1.5.2010 - komentáře (1)]

Po posledním updatu pluginu hry Quake Live přestaly předchozí verze různých alternativních browserů herních servů fungovat. Pokud tedy vidíte místo seznamu serverů jen hlášku Unable to load Server List, bude potřeba provést update scriptu, který pro zobrazování serverů používáte.

Jako nejlepší aktuální alternativní server browser jsem vybral Quake Live New Alt Browser. Jak vypadá jeho základní vzhled po instalaci do FireFoxu se podívejte na obrázku.

Instalace

Postup instalace jsem již uváděl u předchozí verze, ale nebude na škodu ho zde zopakovat :-)

 1. Nainstalujte si do svého FireFoxu rozšíření Greasemonkey.
  Toto rozšíření umožňuje přizpůsobovat si webové stránky pomocí JavaScriptu.
 2. Přejděte na stránku se scriptem Quake Live New Alt Server Browser a klikněte na Install. Pokud jste úspěšně nainstalovali Greasemonkey rozšíření, tak na vás vyskočí okno pro instalaci nového uživatelského JavaScriptu.

Úpravy scriptu - vypnutí reklam na webu

V první řadě se podívejte na obrázek mého prohlížeče, abyste viděli jak takový upravený Quake Live web vypadá.

Úprava scriptu je poměrně snadná. Musíte přidat tři řádky se styly.

 1. Otevřete si z menu FireFoxu: Tools - Greasemonkey - Manage User Scripts, vyberte vámi nainstalovaný Quake Live New Alt Browser script a stiskněte tlačítko Edit. Pokud na vás vyskočí okno pro výběr souboru, musíte vybrat textový editor ve kterém chcete upravovat zdrojový kód scriptu. Vyberte například PSpad nebo Notepad apod.
 2. Když už tedy mámte otevřený zdrojový kód, nalezněte v něm na konci komentář styling. Pod tímto komentářem se nachází řetězec s CSS styly. Do něj bude potřeba přidat tyto tři řádky:

  #qlv_topFadeAds { display: none !important; }
  .quickstats_offlinegame { display: none !important; }
  .spon_media { display: none !important; }


  Podívejte se na obrázek s touto úpravou pro přesnou představu jak do kódu tyto řádky přidat.

Tip: Víte že můžete snadno odfiltrovat servery na kterých nechcete hrát a mapy které nemáte rádi? Učinit tak můžete přes menu Alt Browseru - Filters a jednotlivé položky oddělujte čárkou. Např. Sofia,qzdm18,Warsaw #1,qzdm6 atd.

Quake Live offline client

[neděle 7.2.2010 - komentáře (0)]

Byl mi doporučen jeden prográmek, že prý umí spouštět Quake Live offline. Funguje skvěle, spouští se během vteřinky a můžete hrát practice nebo si procházet a spouštět dema. Pokud v seznamu dem kliknete na název nějakého dema, tak můžete vidět kteří hráči jsou v něm nahraní.

Pro bližší informace můžete navštívit domácí stránku programu. Pro stažení aktuální verze můžete přejít přímo na download http://code.google.com/p/quakeliveoffline/downloads/list.

Krátká Quake Live videjka

[pondělí 28.12.2009 - komentáře (2)]

Pro Vaše malé rozptýlení, pár krátkých kvalitních videí :-)

Začněte klidně od posledního, které je skutečně nejvíc :D http://www.vimeo.com/8414698.

Příjemnou zábavu přeju :-)

Quake Live Alternative Server Browser

[středa 22.7.2009 - komentáře (0)]

Quake Live Alternative Server Browser je velkým pomocníkem pro všechny, kteří chtějí snadno a rychle najít server vyhovující jejich podmínkám a neradi se probírají velkými ikonami serverů standardního browseru serverů. Alternative Server Browser obsahuje i možnost servery řadit podle jména, lokace, mapy atd. Jako bonusové funkce jistě oceníte možnost spustit demo přímo z browseru, bez předchozího spuštění hry. Pokud se nemůžete dočkat, mrkněte na screenshot.

Instalace

 1. Nainstalujte si do svého FireFoxu rozšíření Greasemonkey.
  Toto rozšíření umožňuje přizpůsobovat si webové stránky pomocí JavaScriptu.
 2. Přejděte na stránku se scriptem Quake Live Alt Server Browser a klikněte na Install. Pokud jste úspěšně nainstalovali Greasemonkey rozšíření, tak na vás vyskočí okno pro instalaci nového uživatelského JavaScriptu.

Tip: Pokud vám nevyhovuje přednastavené automatické obnovování seznamu serverů, můžete toto snadno editovat přímo ve zdrojovém JavaScript kódu Alternative Server Browseru.
V menu FireFoxu Nástroje - Správce doplňků klikněte na Možnosti Greasemonkey. V Greasemonkey pak označte QL Alt Server Browser a dole klikněte na tlačítko Upravit. Při prvním spuštění Greasemonkey po vás před úpravou scriptu požaduje Greasemonkey, abyste zadali jaký textový editor chcete pro editace používat. Najděte si tedy na disku váš oblíbený editor. (např. C:\windows\notepad.exe)
V textovém editoru poté najděte řádku s kódem var BRWS_REFTIME = 30; (hodnota v sekundách) a příslušnou hodnotu si editujte dle svých preferencí.

zdroj: Greasemonkey Alternative Server Browser

Quake Live

[středa 24.6.2009 - komentáře (5)]

Tahle novinka není sice novinkou v pravém slova smyslu, ale napsal jsem ji abych přiblížil Quake Live i těm, kteří ho ještě nezkusili :-)

Jen stručně o hře. Quake Live je hrou dostupnou zdarma a je založený na naší oblíbené hře Quake 3. Z Quake 3 si bere to nejlepší, sem tam něco mění a přidává a kombinuje s některými prvky známými z Team Areny (TA CTF mapy a zbraně na některých mapách). Pro podrobnosti si můžete projít uživatelskou příručku Quake Live Game Manual. Pro začátečníky mohu doporučit i tuto příručku od hráčů hráčům dostupnou na Quake Live Foru jako The Ultimate QuakeLive Guide.

Moje nastavení hry si můžete stáhnout zde: pj-configs.zip. Můj config obsahuje nejdůležitější nastavení Quake Live, např. enemy modelu. Další natavení, která používám se týkají zejména HUDu a s tím spojeného vlastního crosshairu (zaměřovače).

Pokud byste se chtěli jen podívat na nějaký videa se zápasy, pak navštivte web QuakeLive.tv, kde nalezenete spoustu vysoce kvalitních záznamů her ve formátu MP4. A jestli už QL máte naisntalovaný a chcete se podívat na nějaká profi dema, zkuste se podívat na Stermyho web a stáhněte si jeho demka. Je na co se dívat :-)
Jak přehrát QL demo? Stažené demo nakopírujte do adresáře /home/baseq3/demos/ a ve hře přes konzoli spusťte pomocí příkazu /demo jmenodema. Pokud nevíte co a jak, oceníte jistě tento velmi užitečný web: holysh1t.net, kde mmj. najdete i návod na přehrávání dem v QL.

Přeju hodně zábavy a na viděnou v Quake Live :-)

Free Ventrilo Servery

[úterý 5.5.2009 - komentáře (0)]

Dostal jsem tip na nějaký volně dostupný Ventrilo servery s možností si i připlatit za vlastní sloty apod. Servery běží na verzi 2.1.4 s kvalitním zvukem. Pro více informací mrkněte na web Ventrilo servery Ubuntus. Dole pod menu jsem přidal ikonku s odkazem na tento web. Doufám že Vám pomůže v lepší komunikaci při hraní :-)

Nové české OSP Quake 3 Servery

[sobota 22.11.2008 - komentáře (0)]

Nové Quake 3 servery pro vás připravili wision a shebin. K dispozici jsou CPMA-vq3 servery a konečně i OSP! Servery jsou umístěny v Brně na dobrý lajně a dobrým počítači :-)

#IPGAMEZ - Quake.cz Q3 OSP Server (1)
193.19.177.35:27962

#IPGAMEZ - Quake.cz Q3 OSP Server (2)
193.19.177.35:27963

zdroj: quake.cz

Awaiting challenge problem

[středa 19.11.2008 - komentáře (6)]

V posledních dnech se mi čím dál více lidí ptá, jak vyřešit problém s připojením na server. Problém spočívá v obrazovce Awaiting challenge, přes kterou se nejde dále dostat. Hra stále čeká a nepřipojí se na server. Řešení tohoto problém je vcelku snadné a naleznete jej ve článku Quake 3 Arena errors pod nadpisem Awaiting challenge problem.

Když jsem byl v tom psaní, tak jsem do onoho článku přihodil i stručný návod na řešení problému s hláškou User Interface is version 4, expected 3.

Nakonec bych vás rád upozornil na nový český DeFRaG server Themis DeFRaG FUN. Pod odkazem naleznete domovskou stránkou serveru, jeho IP a maplist. Správcem serveru je český hráč R@mek. Příjemnou zábavu skokani :-)

<< < Strana 1 / 2 > >>
WebZdarma.cz

TOPlist

www.katalog-odkazu.cz